POKAŻ MENU
 
 •  

   

       

 •  

   

   

   

   

   

   

  ASYSTENTKA

  STOMATOLOGICZNA

 •  

   

   

   

   

   

   

  HIGIENISTKA

  STOMATOLOGICZNA

 •  

   

   

   

   

   

   

  OPIEKUNKA

  DZIECIĘCA

 •  

   

   

   

   

  OPIEKUN

  MEDYCZNY

 •  

   

   

   

   

  TECHNIK

  DENTYSTYCZNY

 •  

   

   

   

  TECHNIK

  ELEKTRONIKI

  I INFORMATYKI

  MEDYCZNEJ

 •  

   

   

   

   

  TECHNIK

  MASAŻYSTA

 •  

   

   

   

  TECHNIK

  STERYLIZACJI

  MEDYCZNEJ

 •  

   

   

   

   

  TERAPEUTA

  ZAJĘCIOWY

 •  

   

   

   

   

   

   

   

  PODOLOG

 •  

   

   

   

   

   

   

  TECHNIK

  USŁUG

  KOSMETYCZNYCH

 •  

   

   

   

   

   

   

  TECHNIK

  FARMACEUTYCZNY

   

 

I KONKURS KOSMETYCZNY DLA SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Puławach 21 kwietnia 2015 r. zorganizowało I konkurs kosmetyczny dla szkół województwa lubelskiego kształcących w zawodzie technik usług kosmetycznych, których organem prowadzącym jest Urząd Marszałkowski w Lublinie.
Konkurs kosmetyczny był połączony z wykładami o tematyce kosmetyczno-medycznej. Miło nam było gościć w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym, który jest miejscem wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz zarządzania zasobami wiedzy i kapitału.

Cieszymy się, że swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele firm kosmetycznych:
1. p. Izabela Śmieszek-Dorn i p. Justyna Zaranek z Fundacji Rozwoju Makijażu Medycznego- Kamuflaż.
2. p. Beata Kajzer z firmy Colway-naturalny kolagen. Colway- Kolagen Naturalny, Platinum, Silver Graphite to sieć konsumencko-dystrybucyjna, jeden z wiodących marketingów sieciowych w Europie, piąta firma pod względem obrotów handlowych w tym sektorze w Polsce.
3. p. Aneta Błaszczak z firmy Makeuplace Prestige Academy.
4. p. Michał Skwarek z firmy Natural Cosmetics Pulanna NONICARE.
5. p. Elżbieta Kwiatkowska z Centrum Promocji Zdrowia i Fitnessu.
6. p. Roman Adamiec z firmy Dr Temt.
7. p. Marcin Mandryk z firmy Euro-Med.
Wyżej wymienione firmy ufundowały wartościowe nagrody dla uczestniczek konkursu.
Wśród gości konferencji był także współpracujący z naszą szkołą konsultant ds. wspomagania szkół w zakresie edukacji zawodowej z Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli- p. Ryszard Perkowski. Na konferencję przybyły również właścicielki salonów kosmetycznych z Puław i okolic.
Sponsorem konkursu kosmetycznego była Firma Cholewa i Spółka Technika Grzewcza i Sanitarna z Końskowoli.


W I konkursie kosmetycznym rywalizowało 8 przedstawicielek szkół medycznych: z Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Lublina, Łukowa, Zamościa i Puław. Zadanie konkursowe polegało najpierw na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań, a następnie uczestniczki miały 60 minut na wykonanie makijażu wieczorowego u swojej modelki.
Jury, w skład którego wchodziły panie : Izabela Śmieszek-Dorn, Justyna Zaranek, Aneta Błaszczak, Ksenia Soszka oraz wyłoniona w drodze losowania nauczycielka ze szkoły z Białej Podlaskiej- p. Jowita Hryciuk, miało trudne zadanie, ponieważ makijaże wykonane przez uczennice były na wysokim poziomie.
Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Magdalena Herbut z Medycznego Studium Zawodowego w Zamościu, drugie Ewelina Krzeszowiec z Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju, a trzecie Emilia Sagan z Medycznego Studium Zawodowego w Lublinie. Natomiast wyróżnienia przyznano Joannie Michaluk z Medycznego Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej oraz Ewie Mikołowicz z Medycznego Studium Zawodowego im. PCK w Puławach.


Wykłady o tematyce medyczno-kosmetycznej towarzyszące konkursowi spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Pierwszy wykład „Trwałe zmiany skórne: znaki szczególne czy stygmatyzacja” prowadziła lekarz dermatolog Anna Głowacka. Drugi wykład „Makijaż medyczny jako element terapii” połączony był z pokazem kamuflażu zmiany naczyniowej u mężczyzny. Prowadziły go p. Izabela Śmieszek-Dorn i p. Justyna Zaranek. Kolejny wykład „Żywienie a zdolność do wysiłku fizycznego i psychicznego” wygłosił dr Marcin Mandryk.


Konferencja na pewno zapadnie na długo w pamięci wszystkim przybyłym na nią gościom. W planach jest wpisanie na stałe konkursu kosmetycznego w kalendarz wydarzeń szkolnych naszej szkoły.

 

wróć